çağrı

Oranienstraße tek yön deil, dayanıma da öyle! 2014, Kreuzberg‘de bir CSD

1997 yılından bu yana, Inter*, Trans*, Lezbiyen, Tunte, Queer, Out ofgender, Geyler ve destekleyicileri bu gün vesilesiyle Kreuzberg sokaklarında yuvarlanıyor, kouyor ve dans ediyorlar. Saplı ya da sapsız birkaç yalı ve genç fırça, bu yıl da bu günün tekrar kutlanmasından yana!

Kreuzberg de yıllar boyu süregelen, urunda mücadele edilip oluturulan sevgili beraberliin paylaılmasının, sergilenmesinin önemli olduunu düünüyoruz. Kiez (Mahalle) yaamı farklı yaam tarzları, ayrı ayrı ihtiyaçlar, kendine has hayat hikayeleri ve gerçekliklerinden olumakta.

Bu gün, mücadeleyle kazanılmıve baarıya ulamıne varsa onu kutluyoruz! Urunda mücadele edilmesi gereken baka ne kaldıysa, bunları en bariz biçimleriyle sokaklara taıyoruz!

Gelin, hayatımızı eit koullarda yaamak ve dilediimiz gibi ekillendirebilmek için mücadele edelim! Hep birlikte, hem mahallemizdeki hem de kafalarımızdaki tüm engelleri ve bariyerleri yıkalım! Gece gündüz yaanan huzurlu bir beraberlik için!

Taleplerimiz:
herkes için ödenebilir ikamet olanaı!
bosözlere dayanmayan sosyal güvence ve destekler!

herkese ülkede kalma ve seçim hakkı!

nsanı dılayan, sınır dıı eden, ötekiletiren, uçlatıran ve ayrıtıran bir sisteme ramen kendi belirlediimiz hayatlar ve özerk bir yaam için hep birlikte sokaklara çıkıyoruz. Bizi birbirimize düürmelerine izin vermeyeceiz!

Eski ve yeni fırçalar olarak size sesleniyoruz:
Dü
ün sokaklara; yuvarlanın, ko
un, dans edin…
Kreuzberger CSD’ye doru, çünkü Oranienstraße tek yön deil, dayanıma da öyle! …


Yürüyü
tarihi ve balangıç saati: 21.06.14, Saat: 16:00, Yer: Oranienplatz
Kapan
ıseramonisi: am Heinrichplatz
letiim: kreuzberger.csd@gmail.com

 

Kreuzberger CSD 2014

Kreuzberger CSD 2014

Advertisements
Advertisements